Toner Dolumu Yazıcının garantisini bozarmı

Hangi marka olursa olsun Yetkili servisi Toner dolumunun yapıldığını anlaması durumunda Yazıcı Faks veya fotokopi makinasını otomatikman size sormadan garantiden çıkarır.

Hiç bir marka Garanti kapsamında toner veya kartuş dolumuna, yenilemesine izin vermez ve bu konuda hiç bir taviz vermez.

Günümüzde üretici firmaların toner veya kartuş fiyatlarını da çok yüksek tuttuklarıda bir gerçek ortalama İnkjet yani mürekkep kullanan bir makinayı ortalama 150, 00 TL ye alınırken aynı makinenin mürekkebine ortalama 120, 00 TL gibi bir paraya satın almamız konusunda da mecbur bırakmaktadırlar.

Aynı durum Siyah veya ve Renkli Yazıcılar içinde geçerli olup, Laser renkli bir yazıcı ortalama 500,00 TL civarındayken bu yazıcının 4 tane renkli toner 900,00 TL olabiliyor.

Siyah beyaz yazıcı orjinal toneri ortalama 190, 00 TL iken Dolumu 25,00 TL
Orjinal Mürekkep kullanan bir yazıcının kartuşu 70,00 TL iken dolumu 5,00 TL
Renkli Lazer yazıcı orjinal toneri 1 tanesi (her renkli yazıcıda 4 ad. Toner var.) 4X 200,00 = 900, 00 TL iken dolumu 50,00 TL

Bu durumda kullanıcıların toner dolumunu tercih etmesi gayet normaldir

Yazıcı makinalarını üreten firmalar Toner ve kartuş dolumlarının önüne geçmek için birçok çalışma ve güncellemeler yaparken, bu arada Çinlilerde boş durmuyor tabiki, ertesi gün yazıcının toner dolumuna uygun olması için birçok yazılım ve Chip üretimi yapmaktadırlar.

Balgat Toner dolum

Çankaya Toner dolum

Çukurambar Toner dolum

Öveçler Toner dolum