Yazıcı Alırken dikkat ediniz

Mürekkepli makine alırken dikkat, Ofis ve Ev kullanıcılarına bir hatırlatma marketlerde yok parasına satılan renkli mürekkepli makinelerden alırken uzunca düşünün ufak kartuşlar kullanan bu yazıcı fotokopi ve faks makineleri adı altında satılan makineler bu ufak kartuşlarla ortalama 200 kopya çıktı vermektedir ve 80, 00 TL ile 100, 00 TL arasında kartuşları satılmaktadır. bu kadar çekilen kopya için çok yüksek bir bedel değilmi Ben Kartuşları doldurur doldurur kullanırım diyorsanız yazımın devamını okuyunuz.

Birçok kullanıcın sağdan soldan duyduğu kartuş dolum yaptırılıyor üç kuruşa ben de yaptırım kullanırım diyorsanız hata yapmış olursunuz çok eski modeller için geçerli olan kartuş dolumları günümüz teknolojisiyle üretilmiş olan makineler bunların önüne geçmek için her geçen gün dahada fazla tedbir almaktadırlar en basiti olan Kartuşların üzerine takılan chiplerdir bu chiplerde makinenin çekeceği kopya programlanmış ve bu kartuşla çekeceği kopya belirlenmiştir, kartuşumuz bittiğinde istediğiniz kadar mürekkep doldurun makine bunu görmeyecektir. Daha önceden programlanmış olan Chip engel olacaktır. taki siz gidipde Orjinal kartuş alıp takana kadar.

Bizim tavsiyemiz Lazer dediğimiz yani toner kullanan yazıcı ve fotokopi makineleridir bu makineler toner kullanırlar, toner maliyetleri kartuşlarla mukayese edilmeyecek derecede daha hesaplıdır ve toner dolumuna birçok marka dahada yatkındır. Ortalama bir tonerle iki bin kopya civarında çıktı alırsınız Orjinal toner fiyatları 150, 00 TL ile 200, 00 TL arasındadır. bu tonerlerin dolumları ise ortalama 25. 00 TL ile 35.00 TL arasındadır. Toner kullanan yazıcı almaya karar verdiğinizde işi bilen birilerine danışmanız çok iyi olacaktır.

Renkli toner kullanan yazıcılar

Servisimizde kullanıcıların çokça şikâyetlerinin başında olan Renkli tonerlerin çok yüksek ücretli olmalarıdır. Renkli tonerlerin 1 tk. Ortalama 700,00 TL civarında olmaları kullanıcıların canlarını sıkmaktadır.

Renkli yazıcıyı alırken araştırma yapmadan toner fiyatı nedir, Bu tonerler kaç kopya çeker, aylık kapasitesi nedir bunları bilmeden her makine aynıdır mantığını kullanan ortalama 1000 kopya ile 1500 kopya sonra tonerleri biten kullanıcılar toner fiyatlarının 700, 00 TL gibi rakamları duyunca %90 nının yaptığı gibi makineyi çöpe atma yoluna gitmektedirler bu kadar paramız ve zamanımız boşa gitmektedir.

Bu konuda hiç bir bilinçlenmemesin olması çok üzüntü verici sonrada türkiye teknoloji çöplü deyip yolumuza devam ediyoruz. Renkli Makine alırken önünüze gelen makineyi değil araştırıp hangi makine bizim işimize daha uygun, kapasitesi bize yetiyor mu toner fiyatları nedir 1 tonerle kaç kopya çekiyor % 5 Doluluk oranı nedir ne anlama geliyor gibi şeyleride bilmemiz gerekmektedir.

% 5 Doluluk oranı nedir?

Bu yazıcı Fotokopi makinesi üreten fabrikaların ölçü olara kullandığı bir modeldir, 21 satır yazı ortalama %5 Doluluk demektir Yani siz sürekli 21 satırlı bir yazı çıktısı alırsanız fabrika değerlerini yakalamış olursunuz ama daha farklı resim gibi içeriği daha fazla olan çıktılar almanız durumunda orantılamanız gerekmektedir. 21 satır yazı yerine tamamen resim çıktısı almanız durumunda ortalama 1000 kopya çeken bir tonerden 40 tane veya 50 tane kopya alırsınız ve toneriniz biter.

Renkli toner Dolumları işi bilen Teknisyenlerin yapması gereken bir işlemdir. her dolumcunun yapabileceği bir işlem değildir hatta hiç birinin yapamayacağı bir işlemdir. Bundan dolayı dolum yaptıracağınız yere referansla gidiniz işin ehli olduklarında emin olunuz. Toner dolumlarını yaptıran kullanıcılar gibi hem vaktiniz hemde paranız boşa gidecektir. Renkli toner dolumları Çankaya Yazıcı Fotokopi servisimizde garantili olarak yapılmaktadır.