Öğrenci Hangi yazıcıyı kullanmalı

Ev kullanıcıları yazıcı tercihlerini eğer evde öğrenci statüsünde bir birey var ise Lazer yazıcı yerine mürekkep püskürtmeli yazıcıyı olarak yapmalıdırlar. Haftada 3 yada 4 defa alınacak çıktılar için lazer yazıcıyı tercih etmek büyük bir hata olur çünkü lazer yazıcılar yüksek kapasiteli çıktılar için kullanılan genelde ofis ve işyerlerinde tercih edilen yazıcı türüdür.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda size Ankara Hp servisi olarakt önereceğimiz markalar arasında  Hp ve Canon yazıcılardan birini seçmenizdir. Hp yazıcıların ev kullanıcılarına düşük kapasite çıktılar için kullanılmaya hazır olan modelleri  45 ila 85 tl arasında her bütçeye uygun modellerle satıştadır.

Yazıcı tercihi yaparken dikkat etmemiz gereken bir başka husus ise yazıcıların kartuşlarının fiyatları ve kapasiteleridir. Genellikle yazıcıları alırken bazı firmalar yarım kartuş yani demo kartuş ile satış yapmaktadır. Yine bazı firmalar ise yazıcı fiyatlarını ucuz tutup kartuş fiyatlarını neredeyse yazıcının ücreti kadar pahalı tutmaktadır. Bir yazıcı almadan önce mutlaka yazıcının kartuş fiyatına ve doluluk oranı hakkında satıcı firmadan bilgi isteyin. Kısa vadede ucuza bilinçsizce alınmış olan yazıcılar ilerde size ödeteceği kartuş fiyatlarıyla sizleri bıktırabilir.

Piyasada dikkat edilmesi gereken bir başka huşu ise özellikle Hp ve Canon Samsung Xerox marka yazıcıların kartuşlarının çok sayıda muadil yani orijinal olmayan taklitlerinin satılmasıdır. Unutmamalıdır ki kullanacağınız muadil kartuşlar yazıcılarınıza zarar verecektir. Orijinal kartuşun aksine muadil kartuşlar da görülen en büyük hata kullanılmadığı zaman haznesindeki mürekkebi yazıcının içine akıtması ve cihazın arızalanmasına sebep olmasıdır.

Ankara bilgisayar servisi olarak sizlere Hp ve Canon yazıcıların orijinal kartuşlarını piyasaya göre daha ucuza temin etmekteyiz